Mostantól a biztosításközvetítő vállalkozások számára is elérhető lesz a Széchenyi Kártya Program, így kedvezményes forráshoz juthatnak a szektor mintegy 24 ezres létszámmal tevékenykedő szereplői. A Nemzetgazdasági Minisztérium, a Keszthelyi Erik által alapított Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) és a Garantiqa közös, pénteki sajtótájékoztatóján közöltek alapján négy további pontban bővülnek a vállalkozások lehetőségei a Széchenyi Kártya Programban.
A Nemzetgazdasági Minisztérium sajtótájékoztatóján elhangzottak szerint 2025. február 5-től komoly könnyítéseket vezetnek be a KKV Technológia Plusz hitelprogramoknál. A kormány célja, hogy egyszerűbbé váljon a forrásbevonás a kis- és középvállalkozások számára, és növekedjen a program keretösszegének kihasználtsága.
Repülőrajtot vett a Demján Sándor Program exportösztönző hitele - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Meghosszabbított határidővel regisztrálhatnak a vállalkozások az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Programra - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A vállalkozások támogatását és fejlesztését célzó Demján Sándor Program 8+1 eleme közül a már meghirdetett, és előregisztrációval nyitva álló lehetőségek iránt jelentős az érdeklődés - tudtuk meg Szabados Richárdtól. A Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára a Portfolio-nak adott interjújában konkrét jelentkezőszámokat is megosztott. Szabados Richárd beszélt az aktuális gazdasági környezetről, az elmúlt három hónap országjárásával kapcsolatos tapasztalatairól, a vállalkozásokat érintő akcióterv részleteiről, feltételrendszereiről. Kiderült az is, hogy a tőkeprogram újraszabása azzal is jár, hogy új szereplő érkezik be ezen a téren, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara formájában. Azt is megosztotta lapunkkal, hogy nem tartja kizártnak, hogy a megvalósuló Nemzetgazdasági Minisztérium és Pénzügyminisztérium beolvadás komoly adminisztrációcsökkentéssel jár majd.
A magyar vállalkozások exporttevékenységét és külföldi növekedését támogató, összesen mintegy 400 milliárd forint keretösszegű hitel-, lízing- és tőkeprogramokat jelentettek be az NGM, az EXIM és a Nemzeti Tőkeholding mai sajtótájékoztatóján a kkv-kat segítő Demján Sándor Program újabb felvonásaként. A kedvezményes finanszírozási lehetőségek 2025 elején indulnak.
A 100 milliárd forintos keretösszeggel februárban elinduló Demján Sándor Tőkeprogram szerdai bejelentése után egy 48 milliárd forintos vissza nem térítendő eszközbeszerzési támogatási programot jelentett be csütörtökön a kormány Demján Sándor "1+1" KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program néven. A programban 5-200 millió forint összegre pályázhatnak a cégek januárban 50 százalékos támogatási intenzitás mellett, haszongépjárművek vásárlása 25 millió forintig lehetséges.
Százmilliárd forintos keretösszeggel indul februárban a Demján Sándor Tőkeprogram, amelynek keretében a Kft. vagy Zrt. formában működő cégek 100-200 milliós forrást igényelhetnek jelképes, 1 százalékos tulajdonrész átadása és évi 5%-os kamat fejében. Legalább két lezárt üzleti év és 300 milliós árbevétel szükséges a részvételhez, az MFB jegyzi a befektetési jegyeket, az MKIK pedig a tőkealap kezelésérért lesz felelős. Az ingatlanvásárlást kizárták a lehetséges felhasználási célok közül.
A magyar gazdaság növekedésének elindításához a kormány új támogatási programokat jelent be a kis- és középvállalkozások számára, amelyek a beruházások ösztönzését és a vállalatok likviditásának mozgósítását célozzák – jelentette be Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésben.
Újabb, a hazai kkv-k hitellehetőségeinek bővítését célzó programot jelentett be Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára és Szabó István Attila, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. elnök-vezérigazgatója (címlapképünkön).
Számos új programmal és hitellehetőséggel készül a kormány a hamarosan meghirdetendő kkv-akcióterv keretében – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. A bankokat arra kérték a frissen megalakult KKV Hitelezési Kerekasztal első ülésén, hogy vizsgálják meg, az immateriális javak (pl. szoftverek) beszerzését hitelcélként, illetve az ilyen javakat a hitelnyújtáshoz szükséges fedezetként hogyan tudnák jobban elfogadni.
A kis- és középvállalatok fejlesztése, digitalizációja, új kormányzati programok is szerepelnek a 15. Infotér konferencia programjában - jelentette be Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
Új, a fővárosi mikro-, kis- és középvállalkozások számára elérhető, 0%-os kamatozású hitelprogramot indít a kormány uniós forrásból Budapesten megvalósuló beruházási projektek támogatására 73 milliárd forintos keretösszegben – jelentették be a Nemzetgazdasági Minisztérium és az MFB mai sajtótájékoztatóján. Október 28-ától lehet pályázni az 5-50 milliós összegre, egy lezárt üzleti év szükséges hozzá, és akár ingatlanfejlesztésre, e-autó vásárlására is felhasználható lesz.
A célunk, hogy olyan államtitkárság jöjjön létre, ami sokkal közelebb van a piachoz, az ügyfelekhez, a kis- és középvállalkozásokhoz - jelentette be bemutatkozó háttérbeszélgetésén Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kkv-kért felelős államtitkára, aki egyúttal ismertette két helyettes államtitkárának személyét, alapvető feladataikat, és az államtitkárság működésének alapelveit, pilléreit.
Új államtitkárság jön létre a Nemzetgazdasági Minisztériumban szeptember közepétől, amelyet Szabados Richárd fog vezetni. A Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség éléről érkező szakemberrel az új egység céljairól és feladatairól beszélgettünk részletesen, különösen a kormány által már belengetett, ősszel várható, vállalatokat célzó gazdasági akciótervről. Elmondása szerint a csomag több elemből áll majd, és jelentősen támogatni fogja a beruházások ösztönzését, az exportképes vállalatokat, de tőkeemelési programmal, valamint - az egyedi kormánydöntésen alapuló támogatási forma mintájára - eszközberuházási programmal is készül az NGM.
Jelentősen átalakul az Energiaügyi és a Nemzetgazdasági Minisztérium vezetése: Fábián Gergely iparpolitikáért felelős államtitkár lemondás miatt hagyja ott az NGM-et, helyére Szabados Richárdot nevezik ki, közben Czepek Gábor az Energiaügyi Minisztérium (EM) miniszterhelyettese lett – derül ki a keddi Magyar Közlönyben megjelent határozatokból.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az illegitimitás is gondot okoz.
Stratégiai jelentőségű orvostudományi okokból lépnek.
Újraszámolták a hatásokat.
Számos, a jogászokra vonatkozó szabályozást írtak át.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.